V dětských domovech je hodně dětí, kterým i vy pomáháte hračkou, oblečením nebo jinak, aby už tak drsný osud byl lepším, ale co když je jim 18 ?

Dnes je mi 18, jsem dojatý, v domově mi připravili oslavu s dortem a najednou držím v ruce igelitku s pár věcmi, 3 tisíce, instrukce ať jdu na pracák a přání úspěšného startu. Jdu po ulici a nevím kam, nemám nic a jsem sám, chci to zvládnout, ale nevím jak". Mnozí z nich končí na ulici, jako bezdomovci, na drogách.

Spolek BD Světlá Hora je neziskovka, která se zaměřuje především na děti z dětských domovů a pomáhá jim získat "startovací" bydlení a řešit každodenní povinnosti - placení složenek, řešení smluv, hospodaření s penězi aj., aby se zvládli postavit na vlastní nohy. Pomáháme i maminkám samoživitelkám a dalším potřebným. Budujeme první byty v našem domě ve Světlé Hoře a chystáme další projekty. Díky situaci s Covid jsme přišli o investora a proto se obracíme na veřejnost se žádostí o pomoc. Na projekt ve Světlé Hoře, kde bude 11 bytů máme schválený dotační titul, ale potřebujeme investora na průběžné financování projektu formou půjčky. Pokud máte zájem, kontaktujte nás na tel.: 775269268.

                                    Dále jsme na podporu bydlení pro děti odcházející z dětských domovů

                                 vyhlásili veřejnou sbírku                             ,

                                              kdy kdokoliv z vás může přispět jakoukoliv částkou na

                                       transparentní účet                                  

                                                                                          vedený

                    u Fio bank – č.ú.: 2901958426/2010.                         

Ze získaných prostředků budeme pronajímat, pořizovat a rekonstruovat byty a domy, které budou sloužit právě především dětem odcházejícím z dětských domovů jako startovací bydlení. Pomoci nám můžete nejen finančně, ale hledáme i pronájem dostupných bytů, dobrovolníky i stavební firmy na rekonstrukce, potřebujeme i vybavení bytů, tedy nábytek, kuch.linky, spotřebiče a v neposlední řadě dobrovolníky na práci s těmito „dětmi“. Tak neváhejte a pojďte pomáhat s námi ! Odkaz na nás : http://svetlahora.frcrakovnik.cz/